sobota, 12 maja 2012

Seks analny u heteryków jest bardziej popularny niż można było oczekiwać


Uważa się, że seks analny - to przywilej gejów, i uprawiają go wyłącznie homoseksualni mężczyźni. Chociaż w rzeczywistości tak nie jest. Badanie przeprowadzone w USA przyniosły wyniki, których nie spodziewali się badacze: okazało się, że około 45 % amerykańskich par heteroseksualnych przynajmniej okazjonalnie uprawiają seks analny. Zawiadamia o tym Huffingtonpost.com powołując się na dane Centrum Kontroli i Profilaktyki Chorób Przenoszonych Drogą Płciową.

Badanie otrzymało nazwę „seksualne zachowania, seksualne pożądanie i seksualna tożsamość w Stanach Zjednoczonych”. Na pytania ekspertów odpowiedziało anonimowo ponad tysiąc osób różnej płci i orientacji w wieku od 15 do 44 lat. Badanie trwało od 2006 do 2008 roku i wykazało, że 44% heteroseksualnych mężczyzn i 36% heteroseksualnych kobiet przyznało się, że przynajmniej raz uprawiali seks analny.

Odnośnie seksualnych eksperymentów z osobami tej samej płci wyniki były również bardzo ciekawe. Zgodnie z oczekiwaniami, kobiety, które uważają się za heteroseksualne, robiły to częściej: 12 % z nich deklarowało, że uprawiało seks z inną kobietą. Wśród mężczyzn, którzy nazywają siebie heteroseksualistami, do tego przyznało się tylko 5,8 %. Gazeta zauważa, że w 2012 roku, dane te mogą być nieco wyższe – liczba heteroseksualnych mężczyzn, mających stosunki jednopłciowe i liczba heteroseksualistów uprawiających seks analny.

Istnieje kilka teorii, dlaczego rośnie popularność seksu analnego wśród heteryków. W grudniu 2011 roku Hugo Schwyzer, profesor historii i specjalista w dziedzinie badań genderowych z City Universitu w Pasadenie, powiedział, że powodem rosnącej popularności seksu analnego może być jego częsta demonstracja w heteroseksualnej pornografii. Ponadto, jego zdaniem, jest to dowód zwiększonej presji na kobiety przez ich partnerów. Cytował również kilka źródeł które potwierdzają wątpliwość faktu, że seks analny jest przyjemny dla kobiet.

Na zdjęciu: okładka książki „Przewodnik po pozycjach w seksie analnym”.
Źródło: MenMeet.pl - Seks analny u heteryków jest bardziej popularny niż można było oczekiwać.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz