czwartek, 14 czerwca 2012

Biseksualna młodzież ma skłonność do alkoholizmu

Biseksualizm = alkoholizm
Na Uniwersytecie w Missouri, zostały ukończone badania uzależnienia od alkoholu wśród młodzieży, które trwało 4 lata. Wzięło w nim udział 2000 studentów, pisze PinkNews.
 
Studenci zostali podzieleni na grupy: heteroseksualni, homoseksualni, biseksualni i niezdecydowani ze swoją seksualnością. Co sześć miesięcy w ciągu czterech lat były im zadawane pytania na temat, jak często pili alkohol, dlaczego to robili i jakich negatywnych konsekwencji doświadczyli.

Profesor psychologii Amelia Talley powiedziała, że „biseksualiści i niezdecydowani respondenci pili więcej niż inni, a także doświadczali bardziej poważnych negatywnych skutków picia napojów alkoholowych”.

„Te grupy częściej niż hetero i geje mówili, że piją w celu zmniejszenia napięcia, by nie wpaść w depresję. Jednym z możliwych wyjaśnień tego zachowania jest to, że ludzie, którzy nie są wyłącznie homo- lub heteroseksualni, czują się napiętnowani przez obydwie grupy”.

Geje i hetero pili na równym poziomie i przeważnie w towarzystwie. Chociaż Talley dodała, że „większość młodych gejów nadużywa alkoholu, ze względu na trudny proces samoidentyfikacji seksualnej”.

Co ciekawe, dziewczyny często znajdowały się w grupie niezdecydowanych, podczas gdy chłopacy zazwyczaj od razu mówili – czy są gejami czy hetero. Amelia Talley uważa, że jest to spowodowane tym, że studentki chętniej i częściej eksperymentują ze swoją seksualnością niż chłopcy.

Źródło: MenMeet.pl - Biseksualna młodzież ma skłonność do alkoholizmu

2 komentarze:

  1. No nie ma to jak przypisywać nałogi danej opcji seksualnej. Szkoda, że "naukowcy" nie wpadli to, by oceniać ciągoty do używek przez pryzmat innych rzeczy, niż orientacja. Cóż, zwolennicy wysyłania gejów do gazu, poprą się tymi badaniami nieco je naginając do własnych potrzeb, by wyszło na to, że osoby homo i bi mają większą tendencję do chlania i ćpania.

    OdpowiedzUsuń
  2. 2000 studentów, 4 grupy, czyli po 500 osób na daną orientacje. Nie jest to nawet w małym ułamku grupa reprezentatywna. Badania ? Jakie badania? Zadawanie ludziom pytań o picie alkoholu to są badania? I jeszcze oczywiście przy założeniu, że wszyscy studenci mówili prawdę odnośnie swojej seksualności. I oczywiście, że pamiętali dokładnie kiedy i w jakich okolicznościach spożywali alkohol przez ostatnie 6 miesięcy.

    OdpowiedzUsuń